Чискастомайзингом ми називаємо процес, що включає в себе правильний вибір асортименту відносно категорії сирів і у відповідності з розміром вітрини.

Правильна подача товару, естетичний вигляд відновідно до норм компонування за типами сирів, до правил нарізки, викладки, стекірування, візуалізації для покупця, а головне критерії зберігання для кожного виду сиру — усе це про чизкастомайзинг.

Перед початком оформлення вітрин потрібно врахувати наступне:

  1. Наявність правильних ножів для нарізання сиру.
  2. Справність вагів.
  3. Наявність пакувальних матеріалів.
  4. Якість етикеток.
  5. Температурний контроль.
  6. Контроль гігієни.

А тепер детальніше пройдемося по кожному з пунктів.

Правильний сирний інструментарій

Насправді, існує велике різноманіття сирних ножів, оскільки в кожної категорії сиру як мінімум різна текстура сирного тіста і скоринки, відповідно різати одним ножем усі сири не можна!

Наприклад, для м’яких сирів найкраще використовувати спеціальний ніж — ліру, щоби він не травмував і так ніжну і крихку структуру сирного тіста. Ліру використовують, щоб отримати ідеальні шматочки свіжих козячих сирів чи блакитних.

Для нарізання твердих сирів слід використовують дворучні ножі, коли потрібно розрізати велику сирну голову. Якщо ж потрібно подати твердий сир уже невеличними шматочками для споживання, то тут необхідно використовувати ніж-колун. Важливий момент: тверді витримані сири ніколи не нарізають ломтиками/кубиками чи якось інакше, їх треба тільки колоти!

Головним правилом продавця сиру (чизмонгера) є наявність декількох ножів і запасних струн для ліри (бо це дуже тендітний інструмент і може легко зламатись!). Загалом і не тільки струни, а і всі ножі мають бути в запасі, а також ручки до них, тому що все може статись у непідходящий момент!

Справність вагів

По-перше, ваги мають бути запрограмованими на друк етикеток, що ідентифікують сир і його ціну. Це економить час і характеризує більш високий рівень магазину.

По-друге, важливо стежити за гігієною ваг. Окрім того, що їхня чистота має перевірятись кожну робочу зміну, необхідно впродовж дня протирати їх. На ваги кладуться різні категорії сирів, і не допустимо, щоб, наприклад, попередній шматочок блакитного сиру, що десь відвалився, потрапив на сир із білою пліснявою.

Пакування

Вам знадобиться багато плівки для упаковки сиру як на вітрині, так і на складі. Автоматичний дозатор значно зєкономить вам час! Але в ідеалі використовувати не плівку, а саме вощений папір, він дозволяє сирові дихати, а також виглядає дуже естетично.

Якість етикеток

Вони мають бути досить міцними і виготовленими із матеріала, який легко чиститься. Уникайте етикеток, що погано приклеюються або мають дуже багато клею, котрі легко рвуться та пошкоджують сир.

Температурний контроль

Згідно закону, сир має перевозитися, зберігатися і продаватися при температурі не більше, ніж 8 градусів за Цельсієм або нижче. Проте, є ряд виключень, особливо коли мова йде про дозрівання сиру на вашій території. Найголовніше — контролювати й записувати рівень температури настільки часто, наскільки це можливо. Також можна використовувати температурний зонд для окремих сирів і термометри з мінімальним-максимальним значенням для відслідковування температури через окремі проміжки часу, під час того, як крамниця закрита.

Контроль гігієни

Тут необхідний аналіз небезпеки та критичний контрольний план. По суті, цей документ дозволить вам виявити потенційни ризики при роботі із сирними вітринами й установити процедури для їх вирішення.

Впевніться, що кожна процедура миття й очищення поверхонь зафіксована і відмічається по мірі виконання. Обов’язково потрібно зробити прибирання в кінці робочого дня.

Пам’ятатайте, головне — це турбота про безпеку і здоров’я споживачів. А окрім цього, споживачі ще й у першу чергу завжди концентруються й помічають візуальні проблеми з чистотою.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *